Центр професійного розвитку педагогічних працівників - динамічна методична система, що забезпечує можливості для своєчасної адаптації педагогів до мінливих умов (технології та зміст освіти). Ми в пошуку нових форматів підвищення професійної майстерності і безперервного зростання.
Нові формати, нові завдання - робота по-новому:
-
діагностика та аналіз професійних компетенцій педагогічних працівників;
-
допомога педагогам у побудові індивідуальних освітніх маршрутів з урахуванням індивідуальних запитів;
-
впровадження нових форматів підвищення професійної майстерності: ресурс професійних спільнот педагогів і керівників закладів освіти для «горизонтального навчання», коучинг, наставництво і супервізія і т. д.;
-
постійний супровід індивідуального професійного розвитку консультантами Центру;
-
застосування цифрових технологій;
-
відкритий освітній простір, створення єдиної освітньої мережі можливостей професійного зростання та комунікації;
-
визначення проблем і нових векторів розвитку з урахуванням специфіки регіону.
МІСІЯ ЦЕНТРУ:
Осередок творчості, мобільності та дієвої підтримки педагогічних працівників закладів освіти.
Ефективна платформа для професійного розвитку педагогів.
ВІЗІЯ ЦЕНТРУ:
Створити умови для розвитку творчої ініціативи та академічної свободи педагогів в пошуках нових форм і методів педагогічної діяльності для надання якісних освітніх послуг.
СТРУКТУРА ЦЕНТРУ:
У поєднанні традиційних і нових елементів методичного супроводу найбільш ефективною є матрична структура, побудована на основі інтеграції лінійно-функціонального і проектного управління.
СТРАТЕГІЧНІ ЗАВДАННЯ ЦЕНТРУ:
– Надання консультативної підтримки педагогічним працівниками з питань:
-
планування та визначення траєкторії їхнього професійного розвитку;
-
проведення супервізії;
-
розроблення внутрішніх документів закладу освіти, освітніх програм, навчальних програм з навчальних предметів (інтегрованих курсів);
-
особливостей організації освітнього процесу у закладах освіти за різними формами здобуття освіти, у тому числі з використанням технологій дистанційного навчання.
– Професійна підтримка педагогічних працівників з питань:
-
впровадження компетентнісного, особистісно орієнтованого, діяльнісного, інклюзивного підходів до навчання здобувачів освіти і нових освітніх технологій;
-
створення системи роботи з обдарованими учнями (вихованцями, слухачами), підготовка їх до участі в олімпіадах, конкурсах;
-
формування управлінської компетентності керівників в умовах Нової української школи.
– Сприяння професійному розвитку педагогічних працівників, зокрема шляхом:
-
координації діяльності професійних спільнот педагогічних працівників (методичних об’єднань, творчих груп тощо);
-
узагальнення та поширення інформації з питань професійного розвитку педагогічних працівників;
-
формування баз даних програм підвищення кваліфікації, інших джерел інформації (вебресурсів), необхідних для професійного розвитку педагогічних працівників, та їх оприлюднення на власному вебсайті.
НАПРЯМКИ РОБОТИ ЦЕНТРУ:
Аналітичний напрямок:
Аналіз результатів діагностики професійних компетенцій
виявлення професійних, педагогічних та управлінських потреб.
Вивчення та аналіз стану і результатів діяльності методичних служб закладів освіти, окремих педагогів і професійних спільнот, визначення напрямків вдосконалення методичної роботи.
Виявлення запиту педагогічних колективів, управлінських кадрів та окремих педагогів на напрями підвищення кваліфікації та професійного розвитку
Вивчення, узагальнення та поширення ефективного досвіду педагогічної та управлінської діяльності спрямованої на досягнення пріоритетних завдань в галузі освіти.
Організаційно-методичний напрямок:
Проєктування професійного розвитку педагогічних працівників, методична допомога педагогам в розробці індивідуальної траєкторії професійного й особистого розвитку.
Методичний супровід в процесі проходження індивідуальних освітніх маршрутів за професійними програмами.
Створення моделей методичної роботи з групами педагогів різного рівня професіоналізму. Організація "горизонтального" навчання, стажувань.
Запровадження компетентнісно-орієнтованих методик, інформаційно-комунікаційних технологій роботи з педагогічними працівниками.
Створення умов для активної постійно діючої системи безперервної освіти педагогів, оптимальних умов для реалізації інноваційних проектів та співробітництва між учителями-фахівцями, втілення педагогіки партнерства.
Впровадження системи методичних заходів щодо розвитку професійної компетентності, інтелектуально-кадрового потенціалу вчителів, поширення та впровадження інноваційного досвіду роботи.
Сприяння участі педагогів у методичних заходах різного рівня, конкурсах педагогічної майстерності.
Інформаційний напрямок:
Інформування про нові тенденції розвитку освіти та пріоритетні напрямки розвитку галузі.
Інформування про актуальні програми професійної освіти.
Інформування про ресурси і можливості професійного розвитку у відкритому освітньому просторі.
Консультаційний напрямок:
Консультування з питань ефективного методичного супроводу.
Консультаційний супровід розробки та реалізації індивідуальних освітніх маршрутів педагогічних працівників та управлінських кадрів.
Консультаційний супровід проходження індивідуальних освітніх маршрутів, освоєння нових Державних стандартів педагогічними працівниками та управлінськими кадрами.
Консультаційний супровід педагогічних працівників та управлінських кадрів з питань ефективного методичного забезпечення освітньої діяльності.
Консультаційний супровід мережевої взаємодії освітніх організацій.