Культура мовлення є одним із вирішальних чинників у налагодженні вчителем соціальних, професійних контактів, засобом його самовираження за допомогою мови й мовлення.
23 листопада 2023 року справжні поціновувачі української мови долучилися до онлайн-курсу "Мова в професії педагога. Говоримо правильно. Говоримо українською", який проводиться в межах роботи освітнього хабу Мар'їнської міської територіальної громади, запровадженого КУ "Центр професійного розвитку педагогічних працівників" Мар'їнської МВЦА.
Модератор онлайн-курсу Вікторія МАЙОРЧИКОВА, консультант ЦПРПП Мар'їнської МВЦА, зазначила, що «Мова – це важливо!», і якщо мова – душа народу, то природно, коли для більшості співгромадян вона – українська. Запропонувала колегам згадати заповіт Максима Рильського «Як парость виноградної лози, плекайте мову!», переглянувши відео за покликанням: https://www.youtube.com/watch?v=ICzD80zNqnw&t=1s
Далі запросила колег разом піти на прогулянку лексичними стежинами мовного саду, щоб доглянути його, виростити соковиті плоди правильного українського слововживання.
У мовознавчому саду 46 освітян мали змогу дізнатися про лексичні помилки від Ольги ЛУКАШЕВИЧ, учительки української мови та літератури Мар'їнського ЗЗСО І-ІІІ ступенів №1. Ольга Миколаївна розповіла про правильне використання слів у мовленні, види помилок: тавтологію, суржик, уживання зайвих слів, неправильне вживання фразеологізмів та ін. Поєднання теоретичного матеріалу із практичними вправами дозволило глибше зрозуміти основні аспекти мовленнєвої правильності, про точне вживання слів у різноманітних ситуаціях та контекстах. Інтерактивні вправи дозволили отримати більше знань для виявлення й усунення лексичних помилок, щоб мовлення було більш точним і виразним.
Стежинами мовного саду педагоги зустрілися з Вікторією МАЙОРЧИКОВОЮ, учителькою української мови та літератури Мар'їнського ЗЗСО І-ІІІ ступенів №2. Вікторія Вікторівна провела інтерактивну вікторину з учасниками про найуживаніші помилки, нагадала, як треба правильно вітатися українською: «Доброго ранку!», «Добрий день!», «Добрий вечір»; провела тестування.
Наприкінці зустрічі були надані рекомендації, як не припускатися лексичних помилок і слідкувати за правильністю вживання слів, які належать до фахової лексики.
Важлива й корисна інформація в наш час! Дуже дякую!!!
Дякую за акцент на важливих моментах мовлення!
Дякую за приємну зустріч, цікаву та корисну інформацію)))
Дякую за приємне спілкування та можливість удосконалювати знання!
Дуже корисне та важливе заняття. Зустріч була цікавою, час минув непомітно.