top of page

Методична майстерня: від ідеї до втілення. Семінар "Медіаграмотність на уроках української мови та літератури" професійної спільноти вчителів української мови та літератури, зарубіжної літератури.

Оновлено: 28 лист. 2024 р.

26.11.2024р. для професійної спільноти вчителів української мови та літератури, зарубіжної літератури відбувся семінар "Медіаграмотність на уроках української мови та літератури".

Організувала зустріч Вікторія Майорчикова, консультант КУ "Центр професійного розвитку педагогічних працівників" Мар'їнської міської військової адміністрації. На початку семінару вона зазначила, що розвиток інфомедійної грамотності через уроки мови та літератури сприяє закріпленню навичок роботи з інформацією та розвитку продуктивної комунікації. Учні через практичну діяльність формують уміння піддавати сумніву суб’єктивні твердження, вчаться розуміти важливість глибокого аналізу текстів різних стилів, зокрема художніх і публіцистичних, критично оцінювати інформацію, створювати власні медіатексти.

Спікер методичної майстерні Скрипніченко Раїса Миколаївна, учитель української мови та літератури Костянтинівського ЗЗСО І-ІІІ ступенів, поділилася з колегами ідеями та власними результатами формування медіаграмотності на уроках української мови та літератури. Ознайомила з медіазасобами - основним методом формування медіаграмотності та визначення їх переваг. Звернула увагу на те, що важливу роль у формуванні медіаграмотності школярів на уроках української мови та літератури відіграє робота над медіатекстами, сприйняття та аналіз творів медіакультури, різноманітні творчі медіазавдання. Запропонувала вчителям розглянути вправи, які можна використовувати на уроках української мови та літератури для впровадження медіаграмотності: «Видова трансформація»; гра "Стоп кадр" під час вивчення повісті І. Франка “Захар Беркут”; вправи "Що за чим"; "Створи плакат"; "Розпізнай ілюстрацію" та ін.

Наприкінці зустрічі Вікторія Майорчикова запропонувала створити збірку "Завдання з медіаграмотності на уроках української мови та літератури в НУШ".

Присутні погодились з тим, що завданням сучасного вчителя є не тільки підготувати дитину до ефективної взаємодії з медіа, навчити учнів критично мислити, інтерпретувати медіатексти, користуватися різноманітними медійними засобами, а й розумітися на закономірностях їх функціонування, особливостей технологій впливу засобів масової інформації.












 
 
 

10 Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
natalakibalko
Nov 28, 2024
Rated 5 out of 5 stars.

Спікер сьогодні ще раз довела про  важливість  інтеграції медіаграмотності в навчальний процесс на уроках літератури. Продемонструвала  як відбувається інтеграція сучасних інформаційних навігацій з власного досвіду. Вправи та завдання, які підготувала Раїса Миколаївна, мали практичний підхід та актуальність. Уроки літератури – це не тільки аналіз художніх творів, знайомство з біографією автора та його творчістю, а ще й  розвиток критичного мислення. Додатковий перегляд  художніх фільмів, новин, відеоконтентів допомогають формулювати думки, визначати авторську позицію  та аналізувати тексти літературних творів. Це допомагає  формувати критичне мислення підростаючого покоління. Дякуємо організаторам за плідну роботу!

Edited
Like

Guest
Nov 28, 2024

Щиро дякую організатору майстерні та спікеру за дуже цікавий та корисний матеріал. Такі зустрічі дають нам можливість знайомитися з новими ідеями та напрацюваннями колег. Вони надихають нас на бажання робити уроки більш цікавими та ефективними.

(Ірина Кліпакова)

Like

Guest
Nov 27, 2024
Rated 5 out of 5 stars.

Велика вдячність організатору та спікеру за проведений семінар, за представлений матеріал, який дає можливість підвищити свій рівень з медіаграмотності,також можливість використовувати дані знання на уроках української літератури та мови. (Зайцева Лариса Володимирівна)

Edited
Like

Guest
Nov 27, 2024
Rated 5 out of 5 stars.

Щиро дякую організатору та спікеру семінару за чудову можливість підвищити свій рівень обізнаності з медіаграмотності! Отримані знання допоможуть ефективніше використовувати медіаресурси на уроках української мови та літератури.

Хадієва Олена

Edited
Like

Наталя Перепелиця
Nov 27, 2024
Rated 5 out of 5 stars.

 

Дякую спікерці за чудовий методичний матеріал, ідеї щодо формування медіаграмотності на уроках української мови та літератури. Змістовно, цікаво, корисно! Дякую організатору зустрічі.

Like
  • Facebook

Ми на зв'язку

Адреса

© 2021 Центр професійного розвитку

педагогічних працівників Мар'їнської міської військово-цивільної адміністрації

 м.Мар’їнка,

Покровський район,

Донецька область, 85600

bottom of page