Зустріч із керівниками закладів щодо функціонування освітньої галузі в громаді
- Майорчикова Вікторія
- 21 лют.
- Читати 4 хв
Оновлено: 22 лют.
21 лютого 2025 року за ініціативи ВОКМС Мар'їнської МВА була проведена зустріч із керівниками закладів освіти громади.
Людмила ПАНЧЕНКО, начальник відділу освіти, культури, молоді та спорту Мар’їнської міської військової адміністрації, привітала присутніх і виступила з питання щодо функціонування освітньої галузі в громаді, визначила основні напрямки в роботі керівників, акцентувала увагу на сучасні підходи до управління закладом освіти.
Про результати участі педагогічних працівників та учнів у конкурсах, олімпіадах доповіли консультанти КУ ЦПРПП МАР’ЇНСЬКОЇ МІСЬКОЇ ВЦА.
Вікторія Майорчикова, консультант КУ ЦПРПП, ознайомила присутніх із результатами учнівських конкурсів з української мови та зарубіжної літертатури за період 2024/2025 навчального року. Повідомила, що в жовтні пройшов ІІ (на рівні територіальної громади) етап Обласного конкурсу ораторського мистецтва "Заговори, щоб я тебе побачив" із зарубіжної літератури; за рішенням журі було визначено 4 переможниці, які отримали дипломи І ступеня та були запрошені до обласного етапу; 2 учениці перемогли, нагороджені дипломами ІІ та ІІІ ступенів: Меркулова Софія, учениця 10 класу Красногорівського ОЗЗСО І-ІІІ ступенів; Малиш Юліанна, учениця 11 класу Єлизаветівського ЗЗСО І-ІІІ ступенів. 23 листопада 2024 року пройшов ІІ етап ХХV Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика. До участі долучилися 16 учнів 3-4 класів, 24 учні 5-11 класів закладів освіти. За рішенням журі із 40 учасників визначено 31 переможця з 3 по 11 класи: дипломом І ступеня нагороджено 9 учнів, ІІ ступеня – 12, ІІІ ступеня – 10. В обласному етапі успішно взяли участь 4 учасники, серед яких Чередніченко Єва, учениця 5 класу Єлизаветівського ЗЗСО І-ІІІ ст., посіла ІІІ місце. 15 грудня 2024 року пройшов ІІ етап ХV Міжнародного мовно-літературного конкурсу імені Тараса Шевченка, до якого долучилось 15 учнів з 5 по 11 класи закладів освіти. За результатами перевірки, дипломом І ступеня відзначено 6 учнів, дипломом ІІ ступеня – 6 учнів, дипломом ІІІ ступеня – 3 учениці. На обласному етапі взяли участь 4 учасники, серед яких Федоренко Данило, учень 8 класу Красногорівського ЗЗСО №5, посів І місце; Удинська Мирослава, учениця 7 класу Максимільянівського ЗЗСО, посіла ІІ місце, їх було запрошено на фінальний Всеукраїнський етап, який відбувся 15 лютого, чекаємо результатів.
Людмила Бесараб, консультант КУ ЦПРПП, доповіла, що освітяни громади є учасниками професійних конкурсів різного рівня. У ІІ етапі Всеукраїнського конкурсу авторських програм практичних психологів і соціальних педагогів «Нові технології в новій школі» в номінації «Розвивальні програми» взяли участь члени професійної спільноти практичних психологів: Колесник Галина (Красногорівський ОЗЗСО), Сажко Світлана (Єлизаветівський ЗЗСО), Ничипорук Альбіна (Максимільянівський ЗЗСО), Лукашевич Ольга (Мар`їнський ЗЗСО №2). Створена ними авторська розвивальна програма «Подорож у світ емоцій» посіла ІІ місце в конкурсі.
Любов Лебедь, консультант КУ ЦПРПП, підбила підсумки проведення Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів, вона зазначила, що у ІІ етапі взяли участь 132 учні всіх закладів освіти громади. Переможцями ІІ етапу Олімпіад стали 85 учнів громади. У ІІІ обласному етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад взяли участь сім закладів освіти громади. 23 учні продемонстрували свої знання з навчальних предметів. Переможцями ІІІ обласного етапу Олімпіад стали 5 учнів громади. Керівників закладів освіти ознайомила з інформацією УЦОЯО про особливості проведення національного мультипредметного тесту у 2025 році: календар проведення, нормативні документи; звернула увагу на основні моменти щодо реєстрації здобувачів освіти для участі в проходженні тестування.
Далі було презентовано результати роботи «Педагогічного конструкторського бюро» та «Проєктного офісу» КУ ЦПРПП за період 2024/2025 навчального року, які опубліковано на сайтах КУ ЦПРПП та ВОКМС.
Олена Гризлова, Вікторія Майорчикова, Людмила Бесараб, Любов Лебедь - консультанти КУ ЦПРПП, модератори професійних спільнот учителів-предметників, продемонстрували проєкти та методичні напрацювання своїх спільнот, підготовлені з метою пошуку нових ідей для поглиблення й удосконалення знань, умінь та навичок учнів, подолання освітніх втрат, розвитку компетентностей, медіаграмотності, комунікативних здібностей, прищеплення у здобувачів освіти любові до предметів. Консультанти КУ ЦПРПП зазначили, що активно долучають творчі групи педагогів до проєктної діяльності, укладання методичних матеріалів. На засіданнях «Педагогічного конструкторського бюро» підготовлено: 9 методичних кейсів: «НУШ у початковій школі», методичний кейс учителів математики «Новий учитель НУШ», методичний кейс учителів інформатики «Новий учитель НУШ», методичний кейс учителів технологій «Новий учитель НУШ», методичний кейс учителів мистецької освітньої галузі «Новий учитель НУШ», методичний кейс учителів зарубіжної літератури «НУШ у дії», методичний кейс учителів української мови «НУШ у дії», методичний кейс учителів англійської мови «НУШ у дії», кейс «Мова має значення» до Дня Європейських мов учителів англійської мови; 8 збірників: «Вивчаємо цікаво самостійні частини мови з педагогічною технологією «Щоденні 5», «Техніка безпеки на уроках фізичної культури в умовах дистанційного навчання», «Як організувати дитині здоровий режим дня та забезпечити безпеку в інтернеті в умовах дистанційного навчання», «Задачі з планіметрії в завданнях НМТ: збірник задач із розв’язаннями», «Завдання із зарубіжної літератури. 7 клас НУШ», збірка творчих завдань “Animals” з англійської мови в початкових класах НУШ, збірка «Медіазавдання з української мови та літератури для учнів 5-7 класів НУШ», збірник «Стежками Каменяра»; 1 робочий зошит: «Робочий зошит з української літератури для 9 класу «Вивчення творчості Тараса Шевченка»; 1 методичний посібник: «STEAM-дослідження в початковій школі».
Проведено віртуальні виставки творчих робіт обдарованої молоді й педагогів: "Мова наша солов'їна" - модератор Майорчикова В.В.; "Маленькі патріоти великої країни" - модератор Гризлова О.П.
Ельвіра Горна, директор КУ ЦПРПП, нагадала про організацію проведення атестації керівників і педагогічних працівників закладів освіти Мар’їнської міської територіальної громади, ознайомила з особливостями атестації окремих категорій педагогів, вимогами до присвоєння кваліфікаційний категорій і педагогічних звань, акцентувала увагу на роботу комісій, надала зразки оформлення атестаційних матеріалів.
Олена Гризлова, консультант КУ ЦПРПП, узагальнила й систематизувала інформацію про проведені тематичні виховні заходи до Держаних свят і пам'ятних дат, зазначила, що в закладах освіти постійно проводяться різноманітні заходи національно-патріотичного та військово-патріотичного спрямування: години спілкування «Коли болить душа за Україну», «Генетичний код нації», «Тризуб на синьому щиті», «На варті наших душ – Небесна Сотня»; онлайн-вікторини «Цікаві факти про українську мову», «Знай і люби свій край», «Майбутній захисник»; інформаційні дайджести «Врятуєм Україну!», «Другий рік повномасштабного вторгнення», «Тисячолітній спадок державності», «Кіборгам», «Пам’ятаємо героїв Крут»; виставки малюнків «Покрова – свято козацьке», «Вони пройшли крізь вогонь і зброю», «Героям вдячні», «Моя сім’я – моє багатство»; виховні години «Стежками гідності та свободи», «Відроджуємо. Шануємо. Популяризуємо», «День вишиванки єднає українців»; відеозустрічі з воїнами Збройних Сил України тощо.
Надана інформація сприятиме формуванню якісного освітнього середовища та розвитку професійної майстерності педагогів закладів освіти громади, що є запорукою успішної реалізації освітніх реформ.















Comments