top of page

Методична майстерня: від ідеї до втілення. Практикум з опанування екологічних технік вираження емоцій. Підсумки творчого проєкту «Ми – українці! І в цьому наша сила»

26 березня 2025 року  у професійній спільноті практичних психологів і соціальних педагогів Мар`їнської міської ТГ відбувся практикум з опанування екологічних технік вираження емоцій «Менеджмент злості, або Як приборкати внутрішнього вовка». Традиційно, на зустріч були запрошені освітяни з числа бажаючих.  Цього разу своїми напрацюваннями ділилась з колегами практичний психолог Єлизаветівського ЗЗСО І-ІІІ ступенів Мар`їнської МВЦА Світлана Сажко.

На зустрічі було підведено підсумки творчого проєкту професійної спільноти практичних психологів і соціальних педагогів громади «Ми – українці! І в цьому наша сила».

Підготувала і провела Методичну майстерню консультант КУ ЦПРПП Мар`їнської МВЦА Людмила Бесараб.

Перша частина зустрічі була присвячена ознайомленню присутніх з техніками управління емоціями. Всіх було запрошено на on-line застосунок, до виконання вправи із самодіагностики. Психолог пояснила, що злість та гнів – це вроджені механізми самозахисту, які притаманні кожній людині. І завдання полягає не в тому, щоб боротися з ними, а навчитись скеровувати ці, на перший погляд, негативні емоції,  у правильне річище. Інакше ці яскраві і потужні емоції неминуче призведуть до втоми і виснаження організму. Учасники заняття із задоволенням виконали запропоновані їм релаксаційні техніки. Такі як: «Порахуй до 10», «Оціни злість», «Друга пара очей», «Дихання 4 :7 : 8», «Дихання по квадрату»,  «М`язова розрядка», «Німий крик»  та ін. Дізнались, які саме корисні дрібнички  бажано  мати при собі у якості заспокійливого набору (ручка і блокнот для малювання, фото близьких, приємні мелодії у телефоні тощо). З`ясували, що під айсбергом злості часто приховуються інші емоції, які є причиною гніву. Це безпорадність, образа, страх, приниження, розчарування, депресія, невпевненість, самотність, заздрість.

У другій частині Методичної майстерні консультант КУ ЦПРПП Людмила Бесараб підвела підсумки творчого проєкту «Ми – українці! І в цьому наша сила», над яким спільнота практичних психологів громади працювала упродовж березня поточного року. Модератор нагадала, що творчий  проєкт було ініційовано у лютому 2025 року Центром професійного розвитку педагогічних працівників Мар`їнської міської ВЦА у професійній спільноті практичних психологів і соціальних педагогів  закладів загальної середньої освіти громади з метою надання психологічної підтримки учасникам освітнього процесу з числа тимчасово переміщених осіб  шляхом зміцнення їх національної ідентичності. 

Підсумовуючи результати, консультант зазначила, що у творчому проєкті «Ми – українці! І в цьому наша сила» взяли участь всі 8 закладів загальної середньої освіти громади.

Проєкт  реалізовано у запланований термін – до 26 березня 2025 року.

Провідну роль в реалізації проєкту в закладах загальної середньої освіти відіграли практичні психологи і соціальні педагоги.

Серед активних учасників проєкту учні 1-11 класів, педагоги та батьки, які надали свої творчі роботи національно-патріотичного спрямування (всього 280), виконані у застосунках зі штучним інтелектом, для організації on-line виставок.

Різновид творчих робіт: анімації, пісні, тести, казки, ментальні карти, інтерактивні плакати, портрети, відеопортрети історичних осіб та героїв сучасності.

Переважно у всіх закладах загальної середньої освіти за підсумками виставок творчих робіт проведено оn-line зустрічі з учасниками освітнього процесу (ВПО) та забезпечено інформування у соцмережах.

Модератор  зазначила, що в  усіх закладах загальної середньої освіти громади до участі в проєкті підійшли відповідально, творчо, креативно, що сприяло пробудженню відчуття національної ідентичності, згуртуванню учасників освітнього процесу, розвитку навичок роботи на платформах зі штучним інтелектом.

Всіх організаторів участі у проєкті «Ми – українці! І в цьому наша сила» в закладах загальної середньої освіти громади відзначено сертифікатами КУ ЦПРПП Мар`їнської МВЦА.

Участю у проєкті доведено, що ми, українці, можемо долати труднощі, підтримувати одне одного, досягати спільної мети. Єдність, взаємодопомога, патріотизм – це те, що робить нас непереможними. Ми – українці, і цим пишаємось!

 

 

Матеріали Методичної майстерні можна переглянути за покликанням

 

Добірка матеріалів творчого проєкту «Ми – українці! І в цьому наша сила» для перегляду





 
 
 

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
  • Facebook

Ми на зв'язку

Адреса

© 2021 Центр професійного розвитку

педагогічних працівників Мар'їнської міської військово-цивільної адміністрації

 м.Мар’їнка,

Покровський район,

Донецька область, 85600

bottom of page