top of page

Методична майстерня: від ідеї до втілення. Ресурсне заняття у професійній спільноті практичних психологів і соціальних педагогів

24 січня 2025 року в форматі on-line відбулось ресурсне заняття для членів професійної спільноти практичних психологів і соціальних педагогів та для присутніх педагогічних працівників Нової української школи, яке провела практичний психолог Красногорівського опорного ЗЗСО Галина Колесник. Воно було присвячене актуальній  темі прокрастинації, як властивості людської психіки відкладати на невизначений період справи, складні для виконання.  Ресурсне заняття було проведене в рамках локації «Методична майстерня: від ідеї до втілення». Його підготувала модератор - консультант КУ ЦПРПП Мар`їнської МВЦА Людмила Бесараб.

Спікер пояснила присутнім механізм прокрастинації, як один зі способів людської психіки до самозбереження в складних ситуаціях. Розповіла про причини цього, на перший погляд, негативного явища, серед яких: пасування перед проблемами, прихований гнів, невміння планувати, перевтома. Поінформувала, що постійне відкладання важливих справ може призвести до небажаних наслідків на кшталт: зниження самооцінки, підвищення тривожності, виникнення стресу, почуття безпорадності та депресії. 

Оскільки універсального способу боротьби з прокрастинацією не існує, психолог порадила, як саме можна знизити її прояви. Насамперед, треба визначитись із життєвими цілями і розставити пріоритети в залежності від їх важливості на певний період життя. У кожній справі слід обов`язково шукати мотивацію, впроваджувати для себе систему винагород, що допоможе побороти прокрастинацію і підвищити власну продуктивність.

Психологиня запропонувала присутнім ознайомитись та виконати деякі із загальноприйнятих технік боротьби з прокрастинацією, таких як: «Помодоро», mind map, «Правило 15 хвилин», «З`їсти жабу». Скажімо, mind map (або інтелектуальні карти) – це потужний інструмент, що дозволяє структурувати думки, ідеї та інформацію у візуальний спосіб. Коли його використовують для аналізу причин прокрастинації, то отримують чітку картину того, що саме заважає  на шляху досягнення цілей. Учасники тренінгового заняття дізнались також, що за великого бажання подолати прокрастинацію  можна за 15 хвилин. Як повідомила спікерка, згідно «Правила 15 хвилин», цього часу буває достатньо, щоб домовитися з  собою розпочати виконання будь-якого нецікавого але важливого завдання.

Наприкінці заняття присутні із задоволенням перейшли до on-line застосунку Padlet, де відобразили,  що їх власні очікування від заходу повністю справдились.

Практичні психологи і соціальні педагоги подякували колезі за отриманий  потужний ресурс, що його використовуватимуть в роботі над збереженням ментального здоров`я учасників освітнього процесу.

 

 





 
 
 

2 Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
Світлана Рязанова
Jan 26
Rated 5 out of 5 stars.

Ресурсне заняття «Прокрастинація, та як з нею боротися» дійсно корисне та актуальне для всіх, тому, що кожен із нас стикається з відкладанням на потім важливих справ. Присутні дізналися не лише про причини прокрастинації, але й отримали практичні поради щодо її подолання. Матеріал теми було подано зрозуміло. Дякую спікеру за пізнавальну інформацію та приємне спілкування.

Like
Guest
Jan 26
Replying to

І Вам, Світлано Станіславівно, щиро дякуємо за відгук та участь у наших заходах!

Like
  • Facebook

Ми на зв'язку

Адреса

© 2021 Центр професійного розвитку

педагогічних працівників Мар'їнської міської військово-цивільної адміністрації

 м.Мар’їнка,

Покровський район,

Донецька область, 85600

bottom of page