Методична майстерня: від ідеї до втілення. «Використання штучного інтелекту в початковій школі»
- Гризлова Олена
- 23 груд. 2024 р.
- Читати 1 хв
Оновлено: 13 лют.
23 грудня 2024 року центром професійного розвитку педагогічних працівників Мар’їнської МВЦА для спільноти вчителів початкових класів закладів загальної середньої освіти громади було організовано та проведено семінар з теми «Використання штучного інтелекту в початковій школі». До онлайн-зустрічі долучилось 22 педагогічних працівника.
Гризлова О.П., консультант КУ «ЦПРПП» Мар’їнської МВЦА зазначила, що використання штучного інтелекту (ШІ) в освіті стає все більш актуальним, і початкова школа не є винятком. Ця технологія відкриває перед педагогами та учнями безліч нових можливостей, які можуть значно покращити процес навчання.
Під час заходу педагоги спілкувались про переваги та недоліки використання штучного інтелекту, ділились досвідом застосування «розумних» інструментів та додатків.
Макєєва Г. В., вчитель початкових класів Красногорівського ЗЗСО І-ІІ ступенів №5, розповіла колегами про можливості застосування засобів графічного оформлення «Microsoft Designer», «Microsoft Bing». Також Ганна Віталіївна акцентувала увагу колег на перевагах використання чат-ботів безкоштовного сервісу «SchoolHub.ai», адаптованого для вчителів та учнів початкової школи.
Аракелова Г. В. вчитель початкових класів Красногорівського ОЗЗСО І-ІІІ ступенів поділилась з присутніми досвідом використання «Gemini», чат-боту зі штучним інтелектом від Google, який здатен обробляти різні типи інформації: тексти, зображення, коди. Не менш корисною для вчителів початкових класів була інформація про онлайн-інструменти «Remove.bg», «Hama.app» для редагування зображень.
Учасники семінару отримали практичні поради та корисні посилання для використання у своїй професійній діяльності.
Проведений захід сприяв професійному розвитку педагогічних працівників та усвідомленню того, що в умовах сьогодення використання штучного інтелекту забезпечує доступ до величезної кількості навчальних ресурсів та інструментів для створення інтерактивних уроків.




На семінарі я дізналася про багато практичних інструментів ШІ, які можна використовувати вже сьогодні. Впевнена, що впровадження ШІ в початкову школу значно підвищить ефективність навчання і зробить його більш цікавим для дітей. Дякую спікерам за практичні поради у використанні ШІ.(Світлана Касьяненко)