Методична майстерня: від ідеї до втілення. «Освітні втрати в початковій школі. Шляхи їх подолання»
- Гризлова Олена
- 30 січ.
- Читати 1 хв
Оновлено: 13 лют.
28 січня 2025 року центром професійного розвитку педагогічних працівників Мар’їнської МВЦА для спільноти вчителів початкових класів закладів загальної середньої освіти громади було організовано та проведено семінар «Освітні втрати в початковій школі. Шляхи їх подолання». До онлайн-зустрічі долучилось 24 педагогічних працівника.
Гризлова О.П., консультант КУ ЦПРПП Мар’їнської МВЦА акцентувала увагу на причинах виникнення освітніх втрат, ролі вчителя у їх виявленні та подоланні, інструментах діагностування.
Мірошниченко О.А., вчитель початкових класів Єлизаветівського ЗЗСО І-ІІІ ступенів, розповіла колегами про можливості використання сервісу LearningApps, онлайн-дошок Gynzy, IZZI. Також Олена Анатоліївна зазначила, що надзвичайно важливим аспектом у питанні подолання освітніх втрат у початковій школі є тісна співпраця з батьками, обговорення прогресу та потреби дитини.
Макаренко Т.М., вчитель початкових класів Зорянського ЗЗСО І-ІІІ ступенів ділилась з колегами власним досвідом роботи щодо подолання освітніх втрат учнів. Тетяна Миколаївна зауважила, що дієвим інструментом для мотивації та систематичного спостереження досягнень та прогалин за різними навчальними напрямками є особиста прогрес-картка самооцінювання учня.
Учасники семінару акцентували увагу на тому, що диференційований підхід до навчання є запорукою ефективної роботи щодо подолання освітніх втрат.
Проведений захід сприяв професійному розвитку педагогічних працівників та усвідомленню того, що подолання освітніх втрат - це тривалий процес, який потребує терпіння, наполегливості та співпраці всіх учасників освітнього процесу.



Семінар "Освітні втрати в початковій школі. Шляхи їх подолання" став для мене дуже корисним та інформативним. Я отримала багато практичних порад та інструментів, які допоможуть мені ефективно працювати з учнями, що мають освітні втрати. Особливо цінними були приклади конкретних вправ та методик, які можна одразу застосовувати на практиці. Дякую за корисну та цікаву інформацію!(Світлана Касьяненко)