Методична майстерня: від ідеї до втілення. «Можливості використання штучного інтелекту на уроках історії».
- Бесараб Людмила
- 31 січ.
- Читати 1 хв
Оновлено: 13 лют.
30 січня 2025 року в on-line форматі в рамках локації «Методична майстерня: від ідеї до втілення» відбувся семінар у професійній спільноті вчителів історії Мар’їнської міської ТГ на тему «Можливості використання штучного інтелекту на уроках історії». Його підготувала консультант КУ ЦПРПП Мар’їнської МВЦА Людмила Бесараб.
Популярну наразі серед освітян тему було розроблено і виконано у формі проєкту. Напочатку всі члени спільноти взяли участь у Ярмарку продукції штучного інтелекту «Можливості використання ШІ на уроках історії». Свої роботи вчителі попередньо розташували на on-line застосунку Padlet, де мали змогу ознайомитись з роботами колег, прокоментувати та оцінити їх.
На підсумковій зустрічі, що відбулась 30 січня, модератор проєкту Людмила Бесараб здійснила огляд продукції Ярмарку ШІ і запросила до мікрофону учасників, чиї роботи привернули увагу спільноти найбільше. Вчитель Мар`їнського ЗЗСО І-ІІІ ступенів №1 Мар’їнської МВЦА Віра Кушнір поділилась досвідом створення віртуальних екскурсій до уроків та мемів. Вчитель Красногорівського ЗЗСО І-ІІ ступенів №5 Мар’їнської МВЦА Тетяна Задорожна розповіла про тонкощі з питань створення відеопортретів історичних осіб та тестів до уроків. Вчитель Максимільянівського ЗЗСО І-ІІІ ступенів Мар’їнської МВЦА Вікторія Бондаренко презентувала власний досвід щодо створення та застосування в освітньому процесі інтерактивних плакатів.
Опитування, що відбулось на on-line застосунку Padlet наприкінці зустрічі, показало, що вчителям сподобалась застосована форма проведення методичного заходу. Найближчим часом вони візьмуть участь у Виставці учнівських творчих робіт, створених з використанням штучного інтелекту.




Ця зустріч вчителів з питання штучного інтелекту була дуже цікавою та пізнавальною. Вчителі обговорили важливі аспекти використання штучного інтелекту в освіті, зокрема його роль у підвищенні якості навчання та розвитку нових методик. Відкриття нового пошукового сервісу GPTGO, який поєднує відповіді від ChatGPT, виявилося додатковим позитивним джерелом інформації для освітян. Раджу всім вчителям історії ознайомитися з можливостями штучного інтелекту у навчальному процесі та використовувати інноваційні засоби, щоб покращити якість освіти.