Методична майстерня: від ідеї до втілення. Семінар "Цифрові інструменти на уроках англійської мови для подолання освітніх втрат"
- Майорчикова Вікторія
- 6 днів тому
- Читати 3 хв
23 квітня 2025 року в професійній спільноті вчителів англійської мови відбувся семінар "Використання цифрових інструментів на уроках англійської мови для подолання освітніх втрат". Підготувала й провела зустріч Вікторія Майорчикова, консультант КУ ЦПРПП Мар`їнської МВЦА.
Сучасний світ ставить перед освітянами високі вимоги щодо загального розвитку здобувачів освіти. За короткий проміжок часу необхідно навчити учня отримувати, переробляти, оцінювати та використовувати в практичній діяльності великий обсяг інформації. Важливим завданням є організація процесу навчання таким чином, щоб діти активно, із цікавістю та захопленням працювали на уроці. Використання різноманітних цифрових інструментів на уроках іноземної мови – це ефективний засіб навчання сучасних школярів.
У своєму виступі Вікторія Вікторівна Майорчикова зазначила, що використання нових інформаційних технологій забезпечують не тільки індивідуалізацію й диференціацію навчання з урахуванням здібностей учнів, але й збагачують їхню соціокультурну компетенцію, знімають психологічний бар'єр перед вивченням іноземної мови, розвивають соціальні й особистісні якості учнів: упевненість в собі, здатність працювати в колективі, а також показують результативність навчання через установлення міжкультурних зв’язків у віртуальному просторі, допомагають спланувати роботу щодо подолання освітніх втрат.
Вікторія Майорчикова ознайомила освітян із такими онлайн-ресурсами:
на етапі Warming up (мовленнєва зарядка):
на етапі Main Body (основна частина уроку):
Вєтрова Оксана Вікторівна, учитель Зорянського ЗЗСО І-ІІІ ступенів запропонувала колежанкам Padlet Sandbox для використання у подальшій роботі, адже Padlet Sandbox — це потужний інструмент для сучасного вчителя, який поєднує креативність, інтерактивність і простоту використання. Вона провела короткий гід по функціях платформи. Розповіла про всі переваги використання даного застосунку: цифрове полотно, на якому можна малювати, писати, додавати медіа та створювати інтерактивні елементи, організовувати роботу здобувачів освіти в групах, парах, індивідуально.
Зіміна Маргарита Русланівна, учитель англійської мови Максимільянівського ЗЗСО І-ІІІ ступенів виступила на тему: "Говорить аватар: як створювати мультимедійні історії з Voki та HeyGen". Спікерка надала відповіді на актуальні питання щодо організації роботи з учнями, як на уроці, так і в позаурочний час. Як зробити урок англійської настільки захопливим, щоб учні не хотіли його завершувати? Як дати голос вигаданому персонажу або навіть... самому собі в образі віртуального героя? На ці та багато інших запитань були надані розгорнуті відповіді. Маргарита Зіміна ознайомила учителів із концепцією мультимедійного сторітелінгу; з'ясувала, чому аватари — це не забавка, а потужний освітній інструмент; на практиці попрацювали з платформами Voki та HeyGen, створюючи власних аватарів, озвучуючи тексти, моделюючи дидактичні ситуації; обговорили, як застосувати ці інструменти на різних етапах уроку — від warm-up до проєктної роботи; і, звісно, створили купу крутих персонажів, які говорили, віталися, жартували й навіть розповідали про себе англійською мовою! Було надано добірку ресурсів, покрокову інструкцію для роботи з Voki та HeyGen, а також відбувся обмін ідеями, як адаптувати ці інструменти до різних рівнів і вікових груп.
Маргарита Русланівна зазначила, що сучасні діти готові вчитися тоді, коли їм цікаво. Аватари, які говорять, — це про персоналізацію, емоційний контакт, залучення, і водночас — про критичне мислення, мовну практику й творчість. Попереду — ще більше інновацій, креативу та мультимедійних історій. «Хай говорять аватари — а ми їм трохи допоможемо!»
Під час зустрічі розмову вели не тільки про цифрові технології та онлайн-ресурси, але й про творчість, емоції, натхнення й нові можливості. Учителі англійської мови дійшли висновку, що використання онлайн-сервісів на уроках англійської – є одним із провідних напрямків сучасної школи на уроках англійської мови для подолання освітніх втрат.
Учасниці семінару прагнуть іти в ногу з часом і впроваджувати сучасні цифрові інструменти у своїй щоденній практиці.
Дякуємо всім за активність, зацікавленість і заряд позитиву!
Матеріали семінару:
Презентація «Використання онлайн-ресурсів на уроках англійської мови», - Майорчикова Вікторія Вікторівна, консультант КУ ЦПРПП Мар’їнської МВЦА – переглянути
Презентація «Використання платформи Sandbox для індивідуальної й колективної роботи на уроках англійської мови», – Вєтрова Оксана Вікторівна, учитель англійської мови Зорянського ЗЗСО І-ІІІ ступенів – переглянути
Презентація "Говорить аватар: як створювати мультимедійні історії з Voki та HeyGen", – Зіміна Маргарита Русланівна, учитель англійської мови Максимільянівського ЗЗСО І-ІІІ ступенів - переглянути



Comments